Eventy‎ > ‎

Spotkanie #4: Google Spreadsheet as UI & Introduction to Scala


Miejsce: wrocławskie biuro Google, Bema Plaza, Plac Gen. Józefa Bema, piętro V

Temat #1: Google Spreadsheet as UI 
Temat #2: Introduction to Scala

Wstęp wolny!

UWAGA! Ograniczona liczba miejsc. Rejestracja poniżej.
Tym razem spotkanie będzie podzielone na dwie części.

W pierwszej części Jan Filipowski pokaże nam, jak można wykorzystać Google Spreadsheet jako jedno z możliwych UI aplikacji internetowych. Oczywiście nie obejdzie się bez użycia Google Spreadsheets API - zostaną omówione przykłady wykorzystujące język Ruby.


Scala logo.png
W drugiej części spotkania Przemysław Pokrywka wprowadzi nas w świat języka Scala, łączącego paradygmaty języków funkcyjnych oraz obiektowych. Prezentacja Przemka ma na celu zapoznanie z najciekawszymi konstrukcjami wspomnianego języka i jest swojego rodzaju wstępem do jednego z kolejnych spotkań GTUG, na którym dowiemy się jakie są możliwości wykorzystania Scali w tworzeniu aplikacji dla Androida.Jak zwykle zachęcamy do przygotowania Lightning Talk - jeśli ktoś z was chciałby pochwalić się czymś fajnym związanym z Google Spreadsheets, Scalą lub inną technologią, to na końcu spotkania będzie na to czas.

A po spotkaniu będzie okazja, żeby podyskutować na tematy GTUGowe i inne - kontynuujemy naszą tradycję i po spotkaniu planujemy wyjść na małe piwko :)
.Materiały ze spotkania


  • Google Spreadsheet as UI: